حوزه های تخصصی فیزیوتراپی بسیار گسترده است از درمان و توانبخشی مشکلات اسکلتی مادرزادی تا آسیب های ورزشی و حتی مشکلات ناشی از ضعف عضلات کف لگن.

فیزیوتراپی روشی ایمن ، غیرتهاجمی و بسیار موثر است که نقش موثری در ارتقا سطح سلامت جامعه دارد و کیفیت زندگی افراد را بهبود می بخشد.

متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی بزرگمهر (فیزیوتراپی در صادقیه) خدمات تخصصی فیزیوتراپی را با بالاترین کیفیت و بر اساس بروزترین متدهای درمانی ارائه می دهند.

حوزه های تخصصی فیزیوتراپی

فیزیوتراپی ارتوپدی

این حوزه تخصصی صدمات اسکلتی عضلانی را که عضلات، استخوان ها، رباط ها، فاسیا و تاندون ها را درگیر می کند، درمان می کند. برای شرایطی مانند شکستگی، رگ به رگ شدن، تاندونیت، بورسیت، مشکلات مزمن سلامتی و توانبخشی یا بهبودی پس از جراحی ارتوپدی مناسب است. بیماران ممکن است تحت درمان با حرکت های مفصلی، درمان دستی، تمرینات قدرتی، تمرینات حرکتی و سایر روش ها قرار گیرند.

فیزیوتراپی سالمندان

این حوزه تخصصی فیزیوتراپی می تواند به افراد مسن کمک کند که به شرایطی مبتلا می شوند که بر تحرک و عملکرد فیزیکی آنها تأثیر می گذارد، از جمله آرتریت، پوکی استخوان، بیماری آلزایمر، تعویض مفصل ران و مفصل، اختلالات تعادلی و بی اختیاری. هدف این نوع مداخله بازگرداندن تحرک، کاهش درد و افزایش سطح آمادگی جسمانی است.

فیزیوتراپی عصبی

این می تواند به افراد مبتلا به بیماری های عصبی مانند بیماری آلزایمر، آسیب مغزی، فلج مغزی، مولتیپل اسکلروزیس، بیماری پارکینسون، آسیب نخاعی و سکته کمک کند. هدف درمان ممکن است افزایش پاسخ دهی اندام، بهبود الگوهای حرکتی، مدیریت تون منبع مطمئن، بهبود قدرت و ارتقای تعادل باشد.

توانبخشی قلبی عروقی و ریوی

این می تواند برای افرادی که تحت تأثیر برخی از بیماری های قلبی ریوی و روش های جراحی قرار دارند مفید باشد. درمان می تواند استقامت و استقامت عضلانی و قلبی عروقی را افزایش دهد.

درمان مراقبت از زخم

این می تواند به اطمینان حاصل شود که زخم در حال بهبودی از طریق بهبود گردش خون، اکسیژن و خون کافی دریافت می کند. فیزیوتراپی ممکن است شامل استفاده از درمان های دستی، درمان فشرده سازی و مراقبت از زخم باشد

فیزیوتراپی کودکان

این حوزه تخصصی فیزیوتراپی با هدف تشخیص، درمان و مدیریت شرایطی است که بر نوزادان، کودکان و نوجوانان تأثیر می گذارد. چنین شرایطی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • تاخیرهای رشدی
  • فلج مغزی
  • اسپینا بیفیدا
  • تورتیکولی
  • سایر شرایطی که بر سیستم اسکلتی عضلانی تأثیر می گذارد

فیزیوتراپیست های کودکان برای بهبود تحرک، کاهش درد، توسعه یا بازیابی عملکرد و پیشگیری یا کاهش ناتوانی های فیزیکی دائمی کار می کنند.

آنها از نزدیک با کودکان و خانواده ها و مراقبان آنها کار می کنند تا توانایی کودک را برای عملکرد مستقل و فعال در خانه و مدرسه بهبود بخشند.

 

کلمات مرتبط :

حوزه های تخصصی فیزیوتراپی – فیزیوتراپی در صادقیه – فیزیوتراپی در غرب تهران – فیزیوتراپی در ستارخان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست