فیزیوتراپی ام اس کمک زیادی به روند درمان و توانبخشی در مبتلایان به این بیماری خود ایمنی کرده و کیفیت زندگی بیماران را تا حد زیادی بهبود می بخشد.

یک فیزیوتراپیست با افراد مبتلا به ام اس برای ارزیابی مشکلات فیزیکی و کمک به بهبود حرکت و سایر عملکردهای بدن کار می کند.

ورزش یکی از راه های کلیدی برای انجام این کار است.

فیزیوتراپی می تواند به شما کمک کند تا تمریناتی را پیدا کنید که نیازها و توانایی های خاص شما را برآورده می کند. یک فیزیوتراپیست ممکن است تمریناتی را پیشنهاد دهد که بر روی ناحیه خاصی از بدن تمرکز دارند یا به شما کمک می کنند تا اثر خاصی از ام اس خود را مدیریت کنید.

یک فیزیوتراپیست در حوزه بیماری های عصبی در زمینه مشکلات و شرایط مربوط به اعصاب (مانند ام اس) آموزش تخصصی دیده است.

فیزیوتراپی به حفظ یا بازیابی عملکرد و حرکت و به حداکثر رساندن پتانسیل شما کمک می کند. از رویکردهای فیزیکی برای ارتقا، حفظ و بازیابی سلامت جسمانی، روانی و اجتماعی ناشی از آسیب، بیماری، ناتوانی یا افزایش سن استفاده می کند. همچنین می تواند به کاهش خطر بیماری یا آسیب بیشتر کمک کند.

ارزش فیزیوتراپی ام اس اکنون به طور گسترده ای شناخته شده است. این امر به ویژه در ترویج فعالیت و ورزش برای افراد مبتلا به ام اس مفید است تا به شما کمک کند زندگی فعال و مستقلی را از سر بگیرید یا حفظ کنید. این می تواند برای بسیاری از علائم ام اس ارزشمند باشد و به ویژه برای مدیریت سفتی، تعادل، اسپاسم و اسپاسم مفید است.

فیزیوتراپی شامل یک رویکرد کل نگر است که به جای تمرکز بر بیماری یا آسیب، بدن را به عنوان یک کل در نظر می گیرد. این به طور مستقیم شما را درگیر مراقبت از خود بیمار می کند.

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی بزرگمهر (فیزیوتراپی در غرب تهران) خدمات تخصصی فیزیوتراپی را با بالاترین کیفیت و براساس بروزترین متدهای توانبخشی ارائه می دهند.

فواید فیزیوتراپی ام اس

فیزیوتراپی اغلب زمانی توصیه می شود که یک مشکل خاص یا علائم مداوم وجود داشته باشد که بر فعالیت های روزمره، تحرک و استقلال تأثیر می گذارد.

این می تواند به هر سطح ناتوانی شما کمک کند، اما زمانی که علائم فیزیکی پیشرفت می کنند یا در حال بهبودی از یک عود هستید، می تواند بسیار ارزشمند باشد.

اگر ام اس روی ورزش ها یا فعالیت هایی که می توانید انجام دهید تأثیر می گذارد، ممکن است متخصص فیزیوتراپی ام اس راه های جدیدی برای تناسب اندام یا راه هایی برای انطباق تمرینات ترجیحی شما با شرایط شما پیشنهاد کنند.

فیزیوتراپیست همچنین می تواند تمرینات خاصی را برای درمان و مدیریت مشکلات خاص مانند مشکلات حرکتی، تعادل، وضعیت بدن و خستگی پیشنهاد کند.

مشکلات مثانه، درد و اسپاسم عضلانی و سفتی نیز می تواند هدف فیزیوتراپی باشد.

فیزیوتراپی ممکن است شامل تکنیک های درمان دستی باشد که فیزیوتراپیست بر روی قسمت های محتلف بدن بیمار اعمال می کند ، برای مثال ممکن است اندام شما را برای کشش غیرفعال و دامنه حرکت نگه داشته و حرکت دهد.

فیزیوتراپیست گاهی تمریناتی را به شما آموزش می دهد که می توان آنها را بین قرار ملاقات ها ادامه داد، احتمالاً با کمک یکی از اعضای خانواده یا مراقب. در حالت ایده‌آل، پیشرفت شما با این تمرین‌ها باید هر از چند گاهی تحت نظر باشد تا ارزیابی شود چه چیزی برای شما مفید است و چه چیزی نه.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی ام اس – درمان ام اس – توانبخشی ام اس – فیزیوتراپی در صادقیه – فیزیوتراپی در غرب تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست