فیزیوتراپی ستون فقرات موثرترین روش درمان غیرجراحی کمردرد و عامل زمینه ای آن است ، فیزیوتراپی علاوه بر کمک به تسکین دردهای حاد و مزمن به درمان عامل بوجود آورنده درد نیز کمک زیادی خواهد کرد.

کمردرد که می تواند با درد انتشاری به ساق پا نیز همراه باشد یک علامت است نه یک تشخیص. دلایل متعددی برای کمردرد وجود دارد. گاهی اوقات یک تشخیص واضح وجود دارد که آسیب خاص به یک عصب نشان دهنده آسیب دیسک باشد. با این حال، بیشتر اوقات، آسیب کمر در نتیجه بارگذاری بیش از حد ، فشار دادن به مفصل بین مهره ای و یا عضله اطراف ایجاد می شود. مجموعه ای گیج کننده از اصطلاحات، برچسب های تشخیصی و گزینه های درمانی وجود دارد که اغلب منجر به سردرگمی در مورد مدیریت کمردرد شما می شود.

سه عامل اصلی در ایجاد کمردرد عبارتند از (1) اجزای ساختاری (پاتوآناتومی)، (2) عوامل مرتبط با حرکت و (3) عوامل روانی-اجتماعی. هر فرد با عوامل مختلف ساختاری، حرکتی و محیطی متفاوت است که برای ایجاد درد پشت پا ترکیب می شوند.

فیزیوتراپی ستون فقرات با استفاده از متدها و مدالیته های مختلفی می تواند به درمان مشکلات ستون فقرات کمک کرده و درد و ناراحتی بیمار را تسکین می دهد. برای دریافت خدمات فیزیوتراپی می توانید به کلینیک فیزیوتراپی بزرگمهر در غرب تهران ( فیزیوتراپی در صادقیه ) مراجعه بفرمایید.

بخش اول تشخیص این است که مشخص شود درد از کجا می آید (منبع ساختاری درد) و سپس قسمت دوم تعیین علت است. 

دیدگاه های متفاوتی در مورد نقش تصویربرداری وجود دارد. دیدگاه فعلی این است که تصویربرداری تنها زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که فردی با درمان محافظه کارانه مانند فیزیوتراپی و ورزش نتواند بهبود یابد. گاهی اوقات اگر مشکوک به چیزی غیرعادی باشد یا در صورت وجود آسیب عصبی، زودتر از تصویربرداری استفاده می شود. تکنیک‌های تصویربرداری XR سنتی فقط جزئیات بسیار ابتدایی را ارائه می‌دهند و اکنون بیشتر در صورت وجود شکستگی استفاده می‌شوند. تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) در حال حاضر به دلیل تعریف بهتر اعصاب، دیسک‌های بین مهره‌ای، تغییرات استخوانی و حتی ماهیچه‌ها و با تابش کمتر از سی تی اسکن بهترین انتخاب است.

فیزیوتراپی ستون فقرات

متخصصان فیزیوتارپی برای مدیریت کمردرد شامل یافتن یک تشخیص موثر و هدایت افراد به سمت بهبودی است که فردی و مرتبط باشد. فیزیوتراپیست با یک استراتژی کوتاه مدت شروع کرده و از ورزش و درمان دستی (تکنیک های دستی) برای کاهش درد استفاده می کند. با این حال، استراتژی‌های میان‌مدت و بلندمدت مبتنی بر بازگرداندن عملکرد، قدرت و تناسب اندام اغلب برای بازگشت سلامتی کامل و به حداقل رساندن عود لازم است. اگر درد شما مداوم است یا دوباره رخ می دهد، استراتژی های میان مدت و بلندمدت مورد نیاز است.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی ستون فقرات – فیزیوتراپی کمردرد – فیزیوتراپی در صادقیه – فیزیوتراپی در اشرفی اصفهانی – کلینیک فیزیوتراپی در غرب تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست