فیزیوتراپی پس از جراحی تعویض مفصل برای بازگشت هرچه سریع تر بیمار به شرایط مطلوب و استفاده بهینه از مفصل مصنوعی از اهمیت بالایی برخوردار است.

وقتی تصمیم به انجام عمل جراحی تعویض مفصل می گیرید ، رویای این را دارید که محدودیت های حرکتی و درد خود را پشت سر گذاشته و به یک شیوه زندگی فعال بازگردید. این امر با کمک توانبخشی و فیزیوتراپی امکان پذیر است.

جراح ارتوپد مفصل آسیب دیده شما را خارج و مفصل مصنوعی را جایگزین می کند ، اما اینکه بتوانید از مفصل جدید خود استفاده کنید بستگی به پیگیری شما برای جلسات توانبخشی با فیزیوتراپی دارد ، چه نیاز به تعویض مفصل زانو داشته باشید و چه تعویض مفصل ران ، فیزیوتراپی شما را در مسیر سریع از بین بردن درد و بازیابی تحرک قرار می دهد. فیزیوتراپی همچنین بهبودی شما را تسریع می کند.

شما بلافاصله بعد از عمل یک مدت زمان نیاز دارید که در آن می توانید دامنه حرکتی مفصل جدید خود را بازیابی کنید. اگر حرکت نکنید و جلسات توانبخشی با فیزیوتراپی نمی پردازید ، بافت اسکار ایجاد می شود که حرکت را محدود کرده و ماهیچه های شما ضعیف می شوند. عملکرد مفصل جدید شما بستگی به تقویت عضلات اطراف دارد و در صورتی که این عضلات با فیزیوتراپی و ورزش تقویت نشوند دامنه حرکتی مفصل مصنوعی نیز کاهش خواهد یافت.

فیزیوتراپی شما بلافاصله پس از جراحی شروع می شود ، معمولاً ظرف چند ساعت پس از عمل جراحی. حرکت دادن مفصل بعد از عمل برای شروع جریان خون ، حرکت ماهیچه ها برای جلوگیری از تشکیل بافت اسکار و جلوگیری از لخته شدن خون بسیار مهم است. برخی از بیماران از شروع فوری درمان عصبی هستند ، با این حال ، شما نیازی به انجام فعالیت بیش از حد ندارید ، اما مهم است که روند بهبود را در اسرع وقت شروع کنید تا از نتیجه مطلوب اطمینان حاصل کنید.

فیزیوتراپیست شما را با راه رفتن و آموزش نحوه استفاده از عصا یا واکر آشنا می کند. شما چند تمرین ملایم دامنه حرکتی و تقویتی را یاد می گیرید که می توانید در رختخواب یا هنگام نشستن روی صندلی انجام دهید.

این تمرینات علاوه بر جلوگیری از آتروفی عضلات ، جریان خون شما را با سرعت طبیعی حفظ می کند ، که از لخته شدن خون جلوگیری می کند و باعث بهبود می شود.

بلافاصله پس از جراحی ، فیزیوتراپیست به شما حرکاتی را که باید برای محافظت از مفصل جدید خود در حین بهبود و تقویت بدن انجام دهید ، آموزش می دهد.

فیزیوتراپی پس از جراحی تعویض مفصل پس از ترخیص از بیمارستان با تمرینات پیشرونده برای بهبود قدرت ، دامنه حرکتی ، راه رفتن و تعادل شما ادامه می یابد.

فواید فیزیوتراپی پس از جراحی تعویض مفصل

  • تسکین درد 
  • کاهش التهاب
  • حفظ گردش خون
  • بازگرداندن قدرت و تحرک مفصل
  • تقویت عضلات پشتیبان
  • رفع سفتی مفاصل و ماهیچه ها
  • بهبود تعادل
  • کمک به راه رفتن عادی و بازگشت به فعالیتها و فعالیتهای عادی در کمترین زمان ممکن

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در صادقیه – فیزیوتراپی در غرب تهران – فیزیوتراپی در جلال آل احمد – فیزیوتراپی در اشرفی اصفهانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست